FAQ

Що таке прозорість?

Це можливість мати вільний доступ та обмінюватися всією інформацією, що має бути публічною.

Навіщо потрібна прозорість? Що місто від цього отримує?

Фактор прозорості є одним із індикаторів, який допомагає інвесторам вирішувати в які міста вкладати кошти. Більше того, кожен громадянин має право знати,  що відбувається у місті і прозорість – це перший крок до відкритої комунікації з громадою.

В прозорому місті немає корупції?

Ні, але прозорість це один з факторів, який допомагає знизити рівень корупції.

Коли вся інформація оприлюднюється, то важче проводити різни корупційні схеми. Простіше проводити моніторинг та контролювати владу.

Моє місто знаходиться високо в Рейтингу, але насправді в місті багато проблем. Чому так трапилося?

Рейтинг прозорості міст України вимірює наявність на сайтах міськрад тої чи іншої інформації. Він вимірює наявність звітів комунальних підприємств, наприклад, але не якість їх роботи.

Наразі ми розробляємо Рейтинг підзвітності міст який дозволить оцінити реальну ситуацію з дотриманням прозорості на практиці.

Я не згоден (-на) з позицією мого міста в Рейтингу. Що я можу зробити?

Напишіть нам на transparentcities@ti-ukraine.org і ми надішлемо вам форму для відгуків.

Звідки ви берете дані для укладання Рейтингів?

Згідно з методологією, міста оцінюються на основі даних отриманих з наступних джерел:

- аналітичний висновок команди дослідників;

- перевірка відповідності стандартам, які передбачені Постановою КМУ №835;

- аналіз веб-сайту;

- відповідь на інформаційний запит;

- інтернет-статистика;

- скарги громадян, рішення суду, відомості в авторитетних засобах масової інформації, публічні відомості в базах даних, а також документи від громадських організацій.

Деякі з індикаторів не є обов’язковими до виконання за українським законодавством. Чому ми маємо їх втілювати?

Рейтинг прозорості міст України спрямований в першу чергу на поширення найкращих практик з інших країн, завдяки чому може бути якнайкраще забезпечено прозорість.

 

Як ви обирали міста, які будуть оцінені в рамках Рейтингу?

Ми взяли 100 найбільших за населенням міст України.

Якщо ваше місто не потрапило у перелік найбільших ви можете провести оцінку самостійно. Також ми плануємо створити рейтинг прозорості ОТГ.

Моє місто не потрапило до Рейтингу. Як це виправити?

Наша методика дозволяє містам проводити самооцінку – ви можете завантажити методологію у відповідному розділі та оцінити місто за 100-більною шкалою. Після цього ви надсилаєте цю інформацію нам на transparentcities@ti-ukraine.org, наші аналітики перевіряють відповідність наданої інформації та виставляють оцінку.

Я хочу презентувати результати Рейтингу у своєму місті. Як це зробити?

На сторінці «Календар подій» ви можете ознайомитися із запланованими подіями в містах України. Якщо вашого міста чи регіону немає в переліку, ви можете зв’язатися з нами у зручний для вас спосіб і ми спробуємо спільно вирішити це питання.

Що таке проміжна статистика 2019 року?

В даних проміжної статистики ми показуємо прогрес міст щодо виконання рекомендацій з підвищення прозорості станом на початок липня 2019 року. Проміжна статистика була підрахована на основі інформації, надісланої містами, а також аналізу веб-сайтів відповідних міськрад. Ці результати є проміжними, і служать лише орієнтиром для міських рад, які прагнуть розуміти свій прогрес і порівняти свій статус із містами-конкурентами. Ці дані також показують активність міських рад, їх готовність впроваджувати рекомендації та найкращі світові практики.