Динаміка прозорості Слов’янська. Місто залишається в другій половині Рейтингу прозорості міст.

21.06.2019
Динаміка прозорості Слов’янська. Місто залишається в другій половині Рейтингу прозорості міст.

 

21 червня представники Transparency International Ukraine відвідали місто Слов'янськ з презентацією аналітичного звіту “Динаміка прозорості Слов'янська: що змінилося за останні два роки”.


У 2018 році Слов’янськ набрав 36,8 бала зі 100 можливих у Рейтингу прозорості міст україни, що на 55% вище результату міста в 2017 році. Проте, цього виявилося недостатньо, щоб переміститись у першу половину списку міст Рейтингу і покинути групу міст, які, за оцінкою Трансперенсі Інтернешнл Україна, є «переважно непрозорими» (міста, які мають 20 до 39 балів).

“Попри значну динаміку розвитку прозорості в місті, Слов'янську є над чим працювати. У 2018 році аналітики не знайшли на сайті міської ради відомостей про проведення конкурсів між інституціями громадянського суспільства для надання фінансування. Також неоприлюднений перелік всіх об’єктів комунальної власності, хоч публікація таких даних - пряма вимога закону. Також владі міста варто попрацювати над повноцінним використанням електронної системи ProZorro.Продажі. Адже система дає можливість вигідно передавати в оренду комунальне майно, розподіляти права на розміщення об’єктів торгівлі, реклами  тощо, що в майбутньому дасть змогу залучити до бюджету міста додаткові кошти.” - зазначила аналіткиня програми Прозорі міста Зоряна Семеген.

Одним з найпрозоріших індикаторів міста виявилась бюджетна прозорість. Крім цього, жителі міста значною мірою залучені до прийняття рішень. 

 

“В місті вже працює бюджет участі, на проекти якого закладено 800 тис. грн. За прийняттям рішень громадськість має змогу спостерігати особисто, або ж онлайн. А вже в цьому році заплановане суттєве розширення електронних послуг, завдяки участі міста в  проекті щодо розвитку е-врядування Smart City 2019.” - зазначив начальник управління економічного та інвестиційного розвитку Слов’янської міської ради Віктор Сміренський.

Річний прогрес міської ради дає надію на те, що ситуація з прозорістю в Слов'янську покращуватиметься з кожним роком.

Наступна презентація звіту відбудеться 24 червня в м. Тернопіль, з графіком наступних заходів ви можете ознайомитися за посиланням: ▶ //bit.ly/2YUje1y.
 

Інші публікації