Маріуполь може стати новим лідером рейтингу прозорості міст

15.07.2019
Маріуполь може стати новим лідером рейтингу прозорості міст

15 липня ТІ Україна представила результати проміжного оцінювання прозорості 100 найбільших міст України. Наразі Маріуполь обходить чинного лідера рейтингу прозорості — Дрогобич — менше ніж на 1 бал. 

Ці результати є проміжними і служать лише орієнтиром для міських рад, які прагнуть зрозуміти свій прогрес і порівняти свій статус з містами-конкурентами.

Міста продовжують втілювати рекомендації щодо дотримання принципів прозорості та підзвітності в їхній роботі. Оновлені дані ТІ Україна надіслали 38 міських рад зі 100. Деякі з цих міст досягли значного прогресу, як от Мукачево, Покровськ, Коломия та Кам’янське. Ці міста додали до свого минулорічного результату від 25 до 37 балів.

У порівнянні з дослідженням 2018 року, загальний показник прозорості підвищився на 21%. Найактивніше міста працювали над підвищенням прозорості місцевих фінансів — бюджетним процесом та виділенням фінансової та матеріальної допомоги. Найнижчого ж прогресу досягли у сфері освіти та комунальної власності. 

Також міста активно впроваджують міжнародні практики відкритості та підзвітності. Наразі 9 міст підписали Міжнародну хартію відкритих даних, головний принцип якої — відкритість даних за замовчуванням.

З результатами дослідження можна ознайомитись на сайті програми вже сьогодні, за посиланням http://bit.ly/2LUO0zE, а в розділі “картки міст” можна детально ознайомитись з балами нарахованими місту за кожним із індикаторів. 

Вже у жовтні команда Програми "Transparent cities/Прозорі міста" почне почне роботу над Рейтингом прозорості міст 2019. Тож ті міські ради, які поки що не встигли втілити наші рекомендації, мають змогу підвищити свій рівень прозорості і завадити містам-конкурентам обійти їх у рейтингу.