Полтава опустилася в Рейтингу прозорості через високу конкуренцію між містами і неактивність місцевої влади

18.06.2019
Полтава опустилася в Рейтингу прозорості через високу конкуренцію між містами і неактивність місцевої влади

Полтава опустилася в Рейтингу прозорості міст на 11 сходинок, хоч і здобула майже 7 додаткових балів.

Про це розповіли під час презентації звіту в місті менджерка програми “Transparent Cities/Прозорі міста” Катерина Цибенко та аналітикиня Зоряна Семеген.

“У 2018 році Полтава опустилася у Рейтингу прозорості міст із 70 на 81 сходинку, незважаючи на те, що оцінка міста підвищилася на 6,84 бала. Чому так сталося? По-перше, причиною є конкуренція серед міст. У 2018 році, щоб піднятися у Рейтингу, місту потрібно було збільшити свій показник в середньому на 21 бал. По-друге, на жаль, Полтавська міська рада приділяла не надто велику увагу виконанню «складних» індикаторів та втіленню належних практик. Це той резерв, який місту варто реалізовувати активніше”, - зазначила аналітикиня програми Зоряна Семеген.

Важливо розуміти, що при правильній стратегії та комунікації прозорість влади допомагає містам залучати іноземні інвестиції, отримувати кредити на вигідних умовах та розвивати ефективність управління. 

У другій частині до активного обговорення долучилися як представники міської ради, так і громадські активісти. Чиновник не погодився з результатами міста в рейтингу. Він зазначив, що бачить проблему не в роботі посадовців, а в громадянах. На його думку, до держслужбовців часто звертаються із некоректно сформульованими запитами. І саме тому не отримують на них відповіді. Утім всі погодилися, що інвестиції приходять у прозорі міста.

Нагадаємо, Полтава - перше з 5 міст, де Трансперенсі Інтернешнл Україна проводить презентації звіту, аби розповісти місцевим громадам про те, чи стала їхня  місцева влада ближчою та відкритішою до людей. Також учасники заходу дізнаються про успішні кейси українських міст та інструменти, які допоможуть реалізувати потенціал прозорості. Також аналітики програми розкажуть про найкращі міжнародні практики вимірювання муніципальної прозорості та дадуть прогноз змінам у конкретних містах в найближчі роки.

Наступна презентація презентація звіту відбудеться вже 21 червня в м. Слов’янськ, з графіком заходів ви можете ознайомитися за посиланням: ▶ //bit.ly/31FwOU3

Інші публікації