Завдяки активній співпраці міської ради із громадськістю Тернопіль зробив рішучий ривок до прозорості у 2018

24.06.2019
Завдяки активній співпраці міської ради із громадськістю Тернопіль зробив рішучий ривок до прозорості у 2018

 

За рік місто покращило результати в 12 з 13 сфер і таким чином збільшила свої бали за прозорість на 27.19 балів. Це дозволило Тернополю піднятись з 31ої на 10ту сходинку в Ретингу прозорості за 2018 рік та випередити такі міста як  Київ, Івано-Франківськ, Чернівці та Ужгород. 

 

Про це розповіли під час презентації звіту “ Динаміка прозорості українських міст: як змінилися міста за два роки?”  в місті Тернопіль представник програми “Transparent Cities/Прозорі міста” Анатолій Котов та аналітикиня Зоряна Семеген.

Протягом року міська рада за підтримки громадськості працювала над покращенням показників. Зокрема, в минулому році Тернопільська міська рада почала використовувати систему ProZorro.Продажі, створила кабінет на порталі моніторингу публічних закупівель DOZOROO, ініціювала відкриті конкурси для розподілу коштів між інституціями громадянського суспільства та почала публікувати більше інформації у форматі відкритих даних. А на початку 2019 року Тернопіль приєднався до Міжнародної хартії відкритих даних – міжнародної ініціативи, яка заохочує впровадження принципів і найкращих практик оприлюднення відкритих даних.

 

“Прозорість для міста – це можливість, у першу чергу, прискорити свій розвиток та підвищити довіру громади. Що більше відчуття залученості до прийняття рішень, тим більш згуртована і активна громада. Якщо ж відкритість влади ще й впливає на інвестиційну привабливість міста, як показують приклади українських міст, то за неї варто боротися вдвічі активніше.” – зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Зараз міська рада активно працює над запровадженням онлайн сервісів. Так, у Тернополі діє Концепція розвитку електронного урядування, а міська рада уже встигла провести 14 електронних консультацій. 

 

Тернопіль також надіслав нам відомості про виконання нових індикаторів у 2019 році. І вже невдовзі ми оприлюднимо проміжну аналітику з результатами роботи міст в першому півріччі 2019 року.

Нагадаємо, що Тернопіль - одне з 5 міст, в якому  ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна” проводить презентації аналітичного звіту. 

Наступна презентація звіту відбудеться 27 червня в місті Рівне. Графік подій можна переглянути за посиланням: //bit.ly/2YUje1y

Інші публікації