Загальна інформація

Наснажуємо місцеву владу до прозорості та підзвітності, а громадськість – до участі у формуванні та реалізації політики.

 

Програма "Transparent cities/Прозорі міста" заснована у 2017 році українським представництвом глобального руху Transparency International. Метою програми є подолання корупції в органах місцевого самоврядування та дотримання найкращих практик в прозорості та підзвітності.

 

Ми створили Рейтинг прозорості 100 найбільших міст, використовуючи ряд показників, згідно з якими порівнюються муніципалітети: відкритість інформації про роботу органів влади, участь громадськості у процесі прийняття рішень, прозорість інвестиційної сфери, бюджетування, закупівель тощо.

 

Відсутність корупції та ефективне витрачання коштів місцевою владою є вигідним громадянам, адже податки – це їх кошти. Також доброчесний бізнес буде більш охоче інвестувати в ті міста, де менше корупції і є прозорі процедури ведення бізнесу. Якщо активні громадяни, які хочуть контролювати місцеву владу, є компетентними та мають важелі впливу, існує більше ймовірності, що рівень корумпованості місцевої влади буде знижуватись.

 

Прозорі міста — це міста щасливих людей.

 

Це міста, де жителі знають куди витрачається бюджет; міста, в яких можна записати дитину до садочка онлайн; де люди можуть дивитися сесії міської ради в режимі онлайн та вільно відвідувати їх; і де критерії відбору місцевих державних службовців є зрозумілими та відкри­тими для людей. Це міста, в яких “правила гри” є відкритими та прозорими для інвесторів та підприємців. Це місто, яке є зручним та дружнім для своїх мешканців.

 

Результати рейтингу є основою для вдосконалення міст: ми проводимо семінари в регіонах України для поширення кращих практик; організовуємо партнерські обміни досвідом між держслужбовцями; проводимо тренінги для місцевих активістів, щоб надати їм більше можливостей для моніторингу діяльності муніципалітетів.