База даних рейтингувань 2017-2021
База даних рейтингування прозорості містить результати щорічного рейтингування 100 міських рад найбільших міст України за чисельністю населення.
У 2017 і 2018 році робота органів місцевого самоврядування оцінювалася у 13 сферах: «Інформація про роботу органу місцевого самоврядування»; «Доступ та участь»; «Закупівлі»; «Житлова політика»; «Фінансова та матеріальна допомога, гранти»; «Соціальні послуги»; «Кадрові питання; «Антикорупційна політика та професійна етика»; «Землекористування та будівельна політика»; «Комунальні підприємства»; «Комунальне майно»; «Освіта».
У 2019 році до 13 сфер прозорості міст додано ще одну – «Інвестиції та економічний розвиток».
Дані містять результати досліджень з 2017 (перше рейтингування) до 2021 року у форматі xlsx.
База даних рейтингування підзвітності містить результати оцінювання 50 міст України у 2020-2021 роках.
У 2022 році щорічні рейтингування не проводилися у зв'язку з повномасштабним вторгнення росії в Україну. Натомість програма провела дослідження стану прозорості 70 міст України в умовах дії воєнного стану за новою методологією. Це дослідження стану прозорості міст в умовах війни не є лінійним продовженням Рейтингування прозорості, оскільки методології суттєво відрізняються за шкалами оцінювання та мають іншу кількість індикаторів.
- База даних рейтингування прозорості 2017 - 2021
- База даних рейтингування підзвітності 2020 - 2021
Методологія рейтингування прозорості
Методологія рейтингування прозорості розроблена громадською організацією «Трансперенсі Інтернешнл Україна», акредитованим представником глобального руху Transparency International, спільно з Інститутом Політичної Освіти на основі адаптованої методології вимірювання муніципальної прозорості Transparency International Slovakia.
- Методологія рейтингування прозорості міст 2021
- Методологія рейтингування прозорості міст 2020
- Методологія рейтингування прозорості міст 2019
- Методологія рейтингування прозорості міст 2018
- Методологія рейтингування прозорості міст 2017
Методологія рейтингування підзвітності
Методологія підзвітності розроблена командою програми «Transparent cities/Прозорі міста» громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна», спільно з командами організацій громадянського суспільства «Платформа Громадський Контроль» та «Центр громадського моніторингу та досліджень».
Методологія вимірювання прозорості інвестиційного сектору
Рейтинг прозорості інвестиційної сфери має на меті підвищення рівня антикорупційної практики та прозорості на рівні міста в інвестиційній сфері. Методологія була укладена після консультацій з представниками бізнес асоціацій, зацікавлених ГО та органів влади, які надали свої пропозиції індикаторів.