Загальна інформація

Transparency International Ukraine — акредитований представник глобального руху Transparency International. З 2012 року TI Ukraine допомагає Україні ставати сильнішою.  Організація комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції в окремих сферах. ТІ Ukraine започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році.

Наша мета

Подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити належні практики прозорості та підзвітності.

Наші дії

Прозорість місцевої влади

  • Протягом 2017-2022 років програма щорічно формувала Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України та надавала рекомендації щодо покращення ситуації та впровадження вдалих практик прозорості.
  • У межах програми також формувався Рейтинг підзвітності 50 українських міст, який показував фактичний стан підзвітності органів місцевої влади.
  • У 2020 році була створена онлайн-платформа «Transparent cities/Прозорі міста», головна ціль якої — сприяння ефективному діалогу між владою та громадою.
  • У воєнному 2022 році команда програми концептуально змінила методологію дослідження прозорості міст.  За оновленими критеріями на основі 40 індикаторів оцінила 70 міст.
  • У 2023 році програма розширила методологію дослідження прозорості міських рад під час війни та провела друге дослідження серед 80 міст за 50 індикаторами.

Інституційна спроможність міських рад

Пропонуємо готові рішення щодо підвищення рівня прозорості та підзвітності, забезпечуємо підтримку міст у процесі змін. Розробили та постійно оновлюємо збірник прикладів належних практик муніципальної прозорості.

Аналітика

Розробляємо якісну аналітику щодо ситуації з прозорістю та підзвітністю у містах України.

Розвиток місцевих ініціатив

Навчаємо активістів просувати зміни, надаємо інструменти забезпечення прозорості та контролю діяльності місцевої влади.

Залучення активної та компетентної громади

Проводимо тематичні освітні заходи для активістів; створюємо мережу компетентних сильних змінотворців, які можуть брати участь у формуванні та реалізації політики; популяризуємо тренд прозорості серед населення.

Навчання з тематики прозорості

Проводимо неформальне навчання з тем прозорості та підзвітності для ОМС, активістів та представників бізнесу.