Загальна інформація

Transparency International Ukraine — акредитований представник глобального руху Transparency International. З 2012 року TI Ukraine допомагає Україні ставати сильнішою.  Організація комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції в окремих сферах. ТІ Ukraine започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році.

Наша мета

Прозорі, підзвітні та стійкі міста, близькі до мешканців і вільні від зловживань. 

 

Наша діяльність

Ми працюємо над формуванням прозорих, підзвітних та стійких міст шляхом: 

  • дослідження роботи місцевої влади та просування практик доброчесності, good governance;
  • підтримки інновацій і відкритих даних у місцевому самоврядуванні;
  • залучення громадянського суспільства до моніторингу, контролю та співтворення.

 

На початку великої війни створили Фонд екстреної підтримки міст і уже допомогли 22 містам з 11 областей, з якого виділили на майже 2,7 млн грн на потреби.

Прозорість місцевої влади

  • Протягом 2017-2022 років програма щорічно формувала Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України та надавала рекомендації щодо покращення ситуації та впровадження вдалих практик прозорості. Протягом 5 років рівень прозорості міст виріс на 62,2%.

 

  • У межах програми також формувався Рейтинг підзвітності 50 українських міст, який показував фактичний стан підзвітності органів місцевої влади. Протягом двох років рівень підзвітності виріс на 28,84%.

 

  • У 2022 році команда адаптувала методологію дослідження прозорості міст до воєнних умов і провела дослідження роботи міськрад за оновленими критеріями  — на основі 40 індикаторів оцінила 70 міст.

«Прозорими» у 2022 році стали 3 міста  — Дніпро, Львів та Мукачево. «Частково  прозорими» були визнані 10 міст: Вінниця, Володимир, Житомир, Кам’янське, Київ, Кропивницький, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Чернівці. І  статус «непрозоре» отримали 57 міст.

 

  • У 2023 році програма розширила методологію дослідження прозорості міських рад під час війни та провела друге дослідження серед 80 міст за 50 індикаторами.

«Прозорими» у 2023 році стали 5 міст – Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево і Тернопіль. Статус «частково прозорих» отримали 23 міста, решта 52 — «непрозорі». 30 міст покращили свої результати на 5% і більше. Деякі міста покращили свої результати на 30-35 %.

Дослідження та аналітика

Досліджуємо відкриті дані, житлову політику, деколонізацію, інструменти для прозорості та підзвітності влади на місцевому рівні.

 

Що ми пропонуємо?

Для органів місцевого самоврядування

  • Якісну аналітику про роботу органів місцевого самоврядування, рекомендації щодо підвищення прозорості міст та адаптації до війни.

  • Консультації для місцевої влади з різних питань — від забезпечення відкритості даних до адаптації до умов війни.

 

Для громадян

  • Знання та навички про інструменти моніторингу та контролю за місцевою владою. 

  • Адвокацію змін задля забезпечення прозорості та покращення взаємодії з владою.