Посібник з деколонізації українських міст

Програма Transparency International Ukraine «Прозорі міста» розробила спеціальний посібник з очищення публічного простору українських міст від російських і радянських топонімів для місцевої влади та громадян. Цей документ має на меті допомогти органам місцевого самоврядування та громадськості під час перейменування вулиць, площ, мостів, парків та інших топонімів. 

 

Експерти програми «Прозорі міста» в межах згаданого посібника зібрали усі матеріали щодо процесів перейменування та детально пояснили, як правильно здійснювати деколонізацію назв у наших містах. Окрему увагу програма приділила ролі громади у дерусифікації та надала шаблон петиції, з якою люди можуть звернутися до органів місцевої влади з проханням перейменувати той чи інший топонім.

 

Посібник складається з п'яти розділів:

  • законодавча база,
  • роль органів місцевого самоврядування у процесах деколонізації,
  • роль мешканців у процесі деколонізації,
  • актуальні статистичні дані,
  • поширені питання та відповіді.

 

Навіщо перейменовувати топоніми зараз, коли в країні війна? росія використовує топоніми як інструмент у просуванні своїх імперських цілей і з метою маркування території як частини «русского міра». Нині наша держава виборює у ворога власну незалежність і території, і це точно не для того, щоб наші вулиці містили культурний код окупантів.

 

PDF