27 квітня 2020, в 21:00
Найчастіші запитання про Рейтинг прозорості міст

 

 

Чи означає, що в місті немає корупції, якщо воно прозоре? Як я можу вплинути на те, щоб моє місто піднялося вгору рейтингу? У цій публікації ми відповідаємо на найчастіші запитання читачів про Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України.

Чому моє місто, де так багато проблем, опинилося так високо в рейтингу?

Рейтинг прозорості міст України вимірює наявність інформації на сайтах міських рад. Ми оцінюємо міста за 86 індикаторами у 14 сферах. Якщо інформація є на сайті — місто отримує бали. Наприклад, ми оцінюємо  наявність звітів комунальних підприємств, але не якість роботи установ. 

Що таке “формальна” прозорість?

Інколи ми дізнаємося про випадки так званої “формальної” прозорості. Так, наприклад, не у всіх містах громадськість може безперешкодно потрапити на сесію міської ради, хоча влада декларує таку можливість для містян. Реєстр може оновлюватися, проте інформація там неактуальна. Онлайн-черга в дитсадок нібито є, але наразі не працює.

Що робити з цією невідповідністю?

Розуміючи, що є певна розбіжність між прозорістю та підзвітністю в містах, у 2020 році ми почали роботу над Рейтингом підзвітності. І вже зовсім скоро ми зможемо оцінити реальну ситуацію з дотриманням прозорості на практиці. Саме активні громадяни, які знають своє місто, як ніхто інший, допомагатимуть це робити.

Що я можу зробити, якщо не погоджуюся з позицією мого міста в Рейтингу прозорості міст?

  1. Перейдіть на наш сайт за посиланням: //transparentcities.in.ua. Оберіть своє місто на мапі або зі списку. 
  2. Завантажте файл з детальною оцінкою міста по кожному індикатору та коментарями аналітика. 
  3. Додайте до файлу ваші коментарі, якщо не погоджуєтеся з балами, та надішліть на нашу електронну адресу transparentcities@ti-ukraine.org

Ми розглянемо ваше звернення та перевіримо відповідність даних. Якщо бали міста потребують перегляду, ми врахуємо це в нашій проміжній аналітиці.

В прозорому місті немає корупції?

Прозорість — це один з факторів, який допомагає знизити рівень корупції. Коли вся інформація оприлюднюється, то чиновникам складно проводити різни корупційні схеми. А жителі можуть контролювати владу. Але прозорість не є панацеєю від корупції загалом.

Інші новини