27 травня команда програми Transparent cities/Прозорі міста презентувала збірник “Приклади належних практик муніципальної прозорості”, який містить нові ідеї та інструменти підвищення відкритості влади в українських містах.
Мета збірника – допомогти органам місцевого самоврядування переймати успішний досвід інших та втілювати його у своєму місті, орієнтуючись на конкретні приклади.
Фахівці програми проаналізували втілення індикаторів прозорості міськрадами, які входять до Рейтингу 100 найбільших міст України. За кожним із 86 індикаторів вони визначили декілька найкращих прикладів втілення.
В окремих випадках наведено хоч і не зразкові практики міст, але вони демонструють різні способи втілення рекомендацій. Відтак, міськради отримають можливість ознайомитися з досвідом інших міст та запозичити оптимальний варіант, який відповідає потребам та ресурсам саме вашого міста.
Збірник розроблено відповідно до методології рейтингування прозорості міст. Останні зміни у методології стосувалися уточнення термінології відповідно до вимог чинного законодавства, виключення неактуальних індикаторів та доповнення сферою «Інвестиції та економічний розвиток».
“Обмін найкращими практиками корисний для всіх міських рад. Особливо – для малих, адже не завжди в їхньому бюджеті передбачені кошти на розробку додаткових сервісів чи залучення профільних фахівців, — пояснює виконавча директорка ТІ Україна Анастасія Мазурок. — Саме завдяки такій співпраці кожна міська рада може з мінімальними ресурсними затратами зробити свою роботу прозорішою, а життя жителів — комфортнішим”.
Збірник найкращих прикладів прозорості міських рад буде регулярно оновлюватися, з урахуванням змін до чинного законодавства та методології Рейтингу прозорості. Тож як представники муніципальної влади, так і громадські активісти завжди зможуть знайти в ньому актуальні приклади оприлюднення інформації міськими радами зі всієї України.
Збірник розроблено за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) та проєкту ПРООН "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні", який фінансується Міністерством закордонних справ Данії.