Аналітики програми «Прозорі міста» розпочали оцінювання у межах дослідження Open Data Pulse.
Рейтинг розраховуватимуть на основі загальної суми балів, які місто отримає за всі індикатори. Максимально місто може отримати 100 балів. Позиція кожного муніципалітету в рейтингу визначається щодо інших міст. Якщо підсумкова кількість балів однакова, то й міста отримують однакове місце в рейтингу.
Щоб аналітики змогли оцінити місто за всіма 4 розділами, міським радам необхідно мати внутрішній розпорядчий документ із затвердженим Переліком наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. У ньому також зазначаються частота їхнього оновлення та відповідальні за це розпорядники інформації.
З 80 міст, які беруть участь у дослідженні Open Data Pulse, затверджені Переліки наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, мають 69 міських рад, у 32 з них вони були актуалізовані у 2024 році. Ці міста будуть оцінені за усіма 4 розділами (а не лише за індикаторами розділів 1 і 4), зможуть продемонструвати найкращі результати та посісти високу позицію у рейтингу.
Нагадаємо, у 2024-му програма активно працювала з міськими радами й наснажувала їх сформувати розпорядчий документ із переліком. Низка муніципалітетів підтримала цей поступ. Ідеться про Кам’янець-Подільську, Львівську, Синельниківську, Сумську, Черкаську, Чернівецька, Шепетівську міські ради та КМДА. Сподіваємось, наявність переліку структурує їхню діяльність у сфері відкритих даних і забезпечить містам гідне місце в Рейтингу Open Data Pulse.
Дослідження проводиться за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер у реалізації проєкту — Transparency International Ukraine.