08 липня 2021, в 10:33
Як оцінюватиметься рівень прозорості міст у 2021 році?

Програма «Transparent cities/Прозорі міста» презентує оновлену методологію оцінювання прозорості 100 найбільших міст України. Оцінювання за методологією дозволяє зрозуміти, чи дотримуються міські ради нормативних вимог щодо публікації даних на офіційних ресурсах та чи імплементують належні практики муніципальної прозорості. За чотири роки середній рівень прозорості 100 найбільших міст України зріс на 59,5%.

Як рейтингуватимуться міста в 2021 році?

Оцінювання прозорості міст відбуватиметься за 84 індикаторами у 14 сферах діяльності органів місцевого самоврядування: «Інформація про роботу органу місцевого самоврядування», «Доступ та участь», «Закупівлі», «Житлова політика», «Бюджетний процес», «Фінансова та матеріальна допомога, гранти», «Соціальні послуги», «Кадрові питання», «Антикорупційна політика та професійна етика», «Землекористування та будівельна політика», «Комунальні підприємства», «Комунальне майно», «Освіта», «Інвестиції та економічний розвиток».

Кожне місто може отримати максимально 100 балів. Ранжування міських рад за рівнем прозорості відбуватиметься за наступною шкалою:

Які зміни відбулися у методології прозорості порівняно з 2020 роком?

У межах оновлення методології прозорості аналітики програми «Transparent cities/Прозорі міста»:

  • актуалізували індикатори відповідно до змін у законодавстві;
  • врахували рекомендації представників органів місцевого самоврядування, профільних громадських організацій, активних мешканців;
  • додали нові індикатори до сфери «Інвестиції та економічний розвиток» та сфери «Землекористування та будівельна політика», «Бюджетний процес».

Зокрема, сфера «Землекористування та будівельна політика» доповнена індикаторами про розробку й оприлюднення реєстрів зелених насаджень, а також договорів оренди земельних ділянок.

У сфері «Бюджетний процес» додано індикатори, які стосуються оприлюднення інформації про будівництво, реконструкцію, капітальні ремонти об'єктів комунальної інфраструктури, а також видатків на бюджет розвитку.

У співпраці з експертами Львівського регуляторного хабу розроблено та додано індикатори, покликані забезпечити прозорий процес підготовки та ухвалення актів регуляторного характеру.

Нові індикатори сфери «Інвестиції та економічний розвиток» стосуються:

  • оприлюднення переліків регуляторних актів та планів підготовки таких проєктів;
  • кращих практик підготовки проєктів рішень та супровідних розрахунків;
  • діяльності постійної депутатської комісії, відповідальної за реалізацію державної регуляторної політики.

Методологію прозорості 2021 можна завантажити у форматі Excel за посиланням.

Методологію оновлено в межах проєкту «Transparent Cities: електронна платформа взаємодії громадян та місцевої влади для забезпечення підзвітності та належного врядування», який реалізується за фінансової підтримки представництва Європейського Союзу в Україні.

Інші новини