Дослідження прозорості міст під час війни

Щорічно із 2017 року програма «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine) оцінювала прозорість і підзвітність влади українських міст. Проте, після повномасштабного вторгнення рф на територію України у 2022 році, команда призупинила рейтингування підзвітності міст, а для перевірки прозорості було використано концептуально інший підхід.

Після 24 лютого 2022 року тилові українські міста постійно вимушені балансувати між прозорістю та безпекою, а окуповані й прифронтові — спрямовують всі зусилля на безпеку громадян та забезпечення функціонування критичної інфраструктури.

2022

У перший рік повномасштабного вторгнення рф в Україну команда оцінювала лише 70 міст зі звичних 100 і робила це за оновленими критеріями. Замість балів і місць — статус міста і рівень виконання індикаторів.

Ознайомитися із методологією Дослідження 2022 року.

Результати дослідження:

2023

У адаптованому дослідженні 2023 року буде оцінено 80 міст із переліку 100 найбільших міст України. Виняток становлять населені пункти, території яких протягом усього 2023 року належали до тимчасово окупованих російською федерацією територій України, а також міста, де Указами Президента України утворені міські військові адміністрації (окрім міст Чернігів, Київ, Суми і Нетішин). Оскільки вказані міські ради, після утворення МВА, не припинили реалізацію повноважень та продовжують виконувати свої функції.

Ознайомитися із методологією Дослідження 2023 року.