11 червня 2020, в 21:00
Прозорі міста оцінили Переяслав поза Рейтингом прозорості 100 найбільших міст України

 

На запит міської ради Переяслава аналітики програми Transparent Cities/Прозорі міста перевірили місто за індикаторами Рейтингу прозорості. Переяслав набрав 40,8 бала та потрапив до групи частково прозорих міст.

Найбільш прозорими у місті стали сфери доступу та участі, інформації про органи місцевого самоврядування та комунального майна. На сайті Переяславської міськради можна знайти інформацію про всі комунальні об’єкти доступні для оренди, проєкти рішень та рішення міськради. А користувачі сайту можуть подати запит на інформацію онлайн.

Крім того, місто підключене до платформи, яка допомагає людям відкривати свій бізнес. Тож не дивно, що більше ніж 50% жителів міста користуються сайтом міськради.

Найменш прозорими є сфери освіти, закупівель, комунальних підприємств, землекористування та будівельної політики.

З результатом 40,8 бала Переяслав потрапив до групи частково прозорих міст та за показниками в Рейтингу прозорості опинився по сусідству з такими містами, як Ковель, Боярка та Сєвєродонецьк. Щоб покращити свої показники, місто має вивчати найкращий український та міжнародний досвід і запозичувати практики прозорості інших міськрад.

Команда Transparent Cities/Прозорі міста зібрала рекомендації для Переяславської міської ради:

  • Запровадити електронну форму розподілу дітей у дитячі садки та електронну реєстрацію в школи.
  • Проводити зовнішній незалежний аудит фінансової звітності комунальних підприємств.
  • Оприлюднити біографії керівників та інформацію про винагороду керівників та членів наглядових рад комунальних підприємств та товариств.
  • Опублікувати на офіційному сайті міськради інформацію про міські установи соціальної допомоги.

Це — перші кроки, які дозволять владі стати більш прозорою для мешканців. 

На запит міських рад аналітики можуть оцінювати міста, які не включені в Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. 

Для цього вам потрібно звернутися до нас, написавши листа на електронну адресу  transparentcities@ti-ukraine.org.  Ми зв’яжемося з вами та надамо інструкції та форму для проведення самооцінювання міста. Після чого наші аналітики перевірять надану інформацію та верифікують отримані результати.

Інші новини