17 червня 2021, в 13:54
Як невеликі міста можуть вийти в лідери прозорості? Приклад Дрогобича

Рівень прозорості та підзвітності не залежить від розміру міста, регіону чи кількості нулів у його бюджеті. Все визначає бажання місцевої влади бути відкритою та впроваджувати зручні електронні послуги, які роблять життя мешканців простішим та комфортнішим.  

Хороший приклад – Дрогобич.  За результатами 2020 року місто отримало 78,1 бала та зайняло третю сходинку у Рейтингу прозорості. У п’яти сферах місто отримало максимальну кількість балів.

Разом з тим, місто не змогло втриматися на вершині Рейтингу, як це було в 2018 та 2019 році. Дуже показово, що у порівнянні з 2019 роком Дрогобич втратив лише один бал, що коштувало йому відразу двох позицій у Рейтингу. Це зайвий раз говорить про високу конкуренцію між містами у верхній частині Рейтингу прозорості. Навіть один бал має значення.  

У Рейтингу підзвітності місто зайняло 15 сходинку та набрало лише 14 балів зі 100. У восьми з 14 сфер Дрогобич не отримав жодного бала. Це означає, що у міськради попереду чимало роботи для покращення залученості громади до ухвалення важливих для містян рішень.

Які цікаві практики уже реалізовані у місті?

  1. Дрогобич – одне з небагатьох міст, яке використовує систему реєстрації дітей до шкіл, садочків та гуртків, розроблену на основі блокчейн технології.
  2. Дрогобицька міська рада зареєстрована на порталі DOZORRO та використовує його як публічний майданчик для комунікацій з питань закупівель. Але все ще є до чого прагнути. Поки місто реагує на менше ніж 80% відгуків, тому не виконує відповідний індикатор по підзвітності.
  3. На офіційному вебсайті міської ради оприлюднюється інформація про тарифи на паркування, розташування паркувальних майданчиків та способи оплати.
  4. Дрогобич також ухвалив Стратегію сталого розвитку до 2027 року, яка покликана забезпечити високий рівень та якість життя містян, а також створити сприятливі умови для розвитку бізнесу.
  5. Місто підключено до платформи StartBusinessChallenge. Це інформаційний сервіс, який надає покрокові інструкції щодо дозвільних документів, які необхідні для реєстрації бізнесу.
  6. На сайті Дрогобицької міської ради заздалегідь анонсується порядок денний засідань виконавчого комітету. Це не є вимогою закону, але допомагає громадянам бути в курсі питань, які розглядає та ухвалює місто.

Детальніше про виконання індикаторів прозорості та підзвітності Дрогобича можна дізнатися на картці міста

Інші новини