
Рейтинг прозорості 2024: які результати показали українські міста
19 травня о 12:00 програма «Прозорі міста» Transparency International Ukraine презентує результати річного Рейтингу прозорості 100 українських міст.
Велика війна показала – прозорість та ефективне місцеве врядування в Україні стали важливими маркерами спроможності та стійкості громад. Саме від місцевої влади очікували найбільше: забезпечувати достатню якість життя в громаді, доступність базових сервісів, підтримку містян у складних обставинах і ефективні рішення в умовах невизначеності. Попри обмеження, пов'язані з безпековою ситуацією, демографічними змінами та кадровими труднощами, деяким містам вдалося не лише зберегти, а й підвищити рівень прозорості, впроваджуючи інноваційні рішення. Натомість інші виявилися не готовими до викликів.
Програма «Прозорі міста» досліджує роботу міських рад з 2017-го та щороку оновлює підходи до оцінки відповідно до умов, в яких перебуває країна. Цього року аналітики оцінили 100 міст з 21 області за 70 критеріями, визначили лідерів та аутсайдерів, а також фактори, які найбільше вплинули на зростання прозорості.
Кому з минулорічних лідерів вдалося втримати свої позиції? Чому Тернопіль позбавлений статусу і місця в Рейтингу прозорості 2024? Яке з «прифронтових» міст здійснило приголомшливий стрибок і показало, що прозорість не залежить від кількості тривог? Про це і не тільки поговоримо під час презентації.
Також у межах події аналітики презентують зведені підсумки прозорості за 8 років, покажуть не лише цифри, але й тренди, та дадуть відповідь на питання «Від чого (не) залежить прозорість?».
Після оприлюднення результатів відбудеться відверта розмова з очільниками муніципалітетів про те, що допомагає, а що заважає українським містам стати по-європейськи прозорими та стійкими.
Головні теми дискусії:
- Які управлінські рішення змінюють публічне життя громад та як політична воля впливає на реальні результати?
- Зміни, які потрібні українським містам, щоб долати виклики війни, сприяти ефективному відновленню та швидкій євроінтеграції.
- Тилові міста vs прифронтові: чи стала прозорість інструментом виживання або навпаки — додатковим випробуванням.
У заході візьмуть участь:
Аллан Паг Крістенсен, керівник Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні;
Василь Романюк, координатор проектів співробітництва посольства Швеції;
Андрій Боровик, виконавчий директор ТІ Ukraine;
Анастасія Мазурок, заступниця виконавчого директора з операційної діяльності ТІ Ukraine;
Регіна Харченко, секретар Запорізької міської ради;
Роман Клічук, міський голова Чернівців;
Олеся Коваль, керівниця програми «Прозорі міста».
Запрошуємо представників органів місцевого врядування, державної влади, громадського сектору, ЗМІ, експертів і небайдужих містян приєднатися до онлайн-презентації результатів дослідження й обговорення ключових викликів і успішних практик муніципального управління.
Дата: 19 травня.
Час: 12:00-14:30.
Мова заходу: українська/англійська (із забезпеченням синхронного перекладу).
Подія відбудеться в межах підтримки Тижня Відкритого Уряду, що проводиться в Україні з 19 по 23 травня 2025 року.
Щоб отримати презентацію та нагадування про захід, реєструйтеся за посиланням: https://cutt.ly/vrzcRQFh
Для додаткових питань пишіть на електронну пошту: transparent-cities@ti-ukraine.org