Вже традиційно Львів входить в десятку найпрозоріших міст України. В цьому році йому не вистачило менше двох балів до першого місця в Рейтингу прозорості. Детальніше про результати рейтингів читайте тут.
Львів - хороший приклад сталого руху вперед по прозорості. Четвертий рік поспіль місто нарощує кількість балів. Якщо в 2017 році прозорість місцевої влади Львова була оцінена в 59,7 бала, то в 2020 – в 85,2.
В цьому році вперше в своїй історії місто перетнуло позначку в 80 балів і отримало статус «прозорого».
Разом з тим, з підзвітністю ситуація у міста значно гірша. Те ж друге місце в рейтингу, але відставання від лідера Маріуполя склало 10 балів. Враховуючи, що загалом місто отримало 22 бали, розрив дуже суттєвий. Відразу у восьми із 14 сфер, які оцінювалися в Рейтингу підзвітності, місто набрало нуль балів.
Які позитивні зміни в напрямку відкритості влади відбулися у Львові за останній рік?
- Найкраща динаміка спостерігається у сфері житлової політики. Зокрема, була розроблена система електронної реєстрації заяв на житло. Анонси всіх засідань громадської комісії з житлових питань та протоколи за їх підсумками публікувалися на офіційних ресурсах.
- Львівська міська рада оприлюднює інформацію про проведення ринкових консультацій з бізнесом, а саме інформацію про робочі групи, співпрацю з кластерами, вебінари з підприємцями, навчальні семінари для підтримки бізнесу, дослідження кон’юнктури ринку для ефективніших закупівель тощо.
- Майже повністю втілені рекомендації у сфері «Антикорупційна політика та професійна етика». Місто затвердило нормативні документи стосовно етики депутатів, посадовців та працівників комунальних підприємств. Крім того, були розроблені санкційні механізми в разі порушень.
- Міська рада розробила інтерактивну карту, на якій розміщена інформація щодо видатків бюджету розвитку по кожному об’єкту
- Львів виконав головні вимоги щодо відкритості засідань виконавчого комітету міськради.
- У сфері «Землекористування та будівельна політика» були запроваджені електронні паспорти прив’язки тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності.
- Міська рада оприлюднює інформацію про оцінку кредитного рейтингу міста.
- На сайті міської ради можна знайти інформацію про тарифи на паркування, карту паркувальних майданчиків та способи оплати.
- Місто також оприлюднює інтерактивні карти зовнішньої реклами.
- Львів — одне з небагатьох міст, де у 2020 році фактично проводились аукціони для розміщення сезонної торгівлі.
Яка ситуація із прозорістю та підзвітністю у переможця двох рейтингів? 10 цікавих фактів про Маріуполь шукайте тут.